0
(0)

Któż z nas – choćby na jedną dobę – nie chciał się znaleźć w pięciogwiazdkowym hotelu! Relaks, odrobina luksusu, a do tego ogromne łóżko z nieskazitelnie zasłaną pościelą. Co takiego kryje się w hotelowym posłaniu, że ma w sobie wielką moc przyciągania? Tajemnica tkwi w niezwykłej tkaninie, której najchętniej używają wszystkie hotele świata, niezależnie od długości i szerokości geograficznej

Piękne sny na pięć gwiazdek w adamaszkowej pościeli

Adamaszek jest materiałem o szczególnej, matowo-połyskliwej strukturze. Dawniej jego nazwa oznaczała jedwabne arcydzieła, które widziane pod światło ujawniały połyskliwe wzory. Dziś bawełniany adamaszek układa się w charakterystyczny, pasiasty wzór. Coraz częściej po pościel z adamaszku zgłaszają się klienci prywatni, którzy doceniają jego walory estetyczne i użytkowe. W branży zaopatrzenia hoteli nie ma właściwie dla niej żadnej alternatywy. Dlaczego żadna inna materia, z której szyje się pościel, nie wytrzymuje konkurencji w hotelowej rzeczywistości? Odpowiedź jest bardzo prosta. Adamaszek to tkanina, która doskonale, bez uszczerbku na jakości, wytrzymuje bardzo częste pranie w wysokich temperaturach. A to najważniejsze dla hotelowej logistyki: zachować nieskazitelne standardy higieny, na które najbardziej zwracają uwagę wymagający goście. W takim miejscu jak hotel musi być wykonywane znacznie częściej niż w domowych warunkach.

Co odróżnia pościel hotelową od tej, którą można kupić w sklepie?

W przypadku adamaszku najlepszy efekt prania, który przy innych tkaninach można osiągnąć w temperaturze dużo wyższej, pojawia się już przy 65, a może to być nawet 90 st. C. bakterie nie mają szans, a zawsze świeży i czysty adamaszek nie traci niczego ze swych estetycznych właściwości. Wciąż wygląda pięknie i elegancko, nadal jest miły w dotyku i wciąż może ucieszyć kolejne osoby swoją delikatnością. I właśnie dlatego adamaszkowa pościel, którą oglądamy w hotelach, raczej nie jest kolorowa. Pościelowe nadruki i barwne wzory niszczą się w praniu i blakną dużo szybciej niż podkład z naturalnej tkaniny. W ofercie hurtowej są dostępne jednokolorowe wersje, specjalnie barwione metodą kadziową. Taki efekt kolorystyczny przy dużej intensywności prania utrzymuje się dłużej, ale i tak w hotelach częściej zamawia się pościel białą. Dlatego barwne komplety cieszą się większym zainteresowaniem klientów prywatnych. Nawet przy częstej, regularnej dbałości o higienę pościel domowa jest dużo rzadziej prana od tej z hotelu – śpią w niej przeważnie tylko domownicy.

Dla branży hotelowej i do domu. Wszyscy doceniają zalety tej pościeli

Adamaszek to zdecydowanie najlepsza opcja w branży HoReCa. Dość szczęśliwie się złożyło, że najbardziej wytrzymały materiał pościelowy jest jednocześnie synonimem wyjątkowej urody i luksusu. Przy zamawianiu większej ilości zestawów pościeli dla hotelu warto zapytać o możliwość wyhaftowania znaku firmowego. Jeśli ma własną pralnię, nie jest to konieczne. Problem zaczyna się, gdy duże ilości bielizny przejmuje pralnia zewnętrzna. Wówczas bardzo łatwo o pomyłkę lub zamianę poszew. W przypadku kontrahentów z tej branży (a także klientów detalicznych) szyjemy pościel w dowolnym wymiarze i proponujemy wyhaftowanie monogramu na adamaszku.

Oceń ten artykuł

Ocena artykułu: 0 / 5. Liczba głosów: 0